Σάββατο 5 Νοεμβρίου 2022

Νίκη Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 91-57: Βαριά ήττα στο Βόλο για τον ΑΓΣ Ιωαννίνων

Βαριά ήττα για τον ΑΓΣ Ιωαννίνων από τη Νίκη Βόλου με το τελικό 91-57 να χειροτερεύει το ρεκόρ του στο 0-4 και να παραμένει στην τελευταία θέση του 3ου ομίλου της Β΄ Εθνικής.

Οι Γιαννιώτες είχαν μείνει ήδη από το ημίχρονο πολύ πίσω στο σκορ με το -22 να δυσκολεύει το έργο τους ενόψει του δεύτερου μισού (48-26 στο 20΄).

Έτσι κύλισε και το τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 30΄ να είναι 70-39 και το τελικό 91-57 να αφήνει τη γιαννιώτικη ομάδα ουραγό του ομίλου.

Τα δεκάλεπτα: 29-15, 48-26, 70-39, 91-57

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Βασιλόπουλος-Καντερές

Νίκη Βόλου (Μαύρος): Κωστούλας 3, Βερτζάγιας 13 (2), Σιπητάνος, 2, Κουτίνας 1, Παπαδόπουλος 10, Ζησόπουλος 6 (2), Δελεντζές 6, Σπηλιόπουλος 9 (1), Κουτσομπόρης, Ιντό 21, Βρεττάς 14, Τσεσμετζίδης 6 (1).

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Ντούτσης 2, Κοντός 2, Κολότσιος 18 (3), Στεφάνου 8 (1), Χωλίδης 3 (1), Ζαφειρούδης 16 (2), Τριπολίδης 8 (1), Τσόλης.

φωτο: goalpost.gr