Σάββατο 9 Απριλίου 2022

Π.Α.Σ. Ναυπάκτου-Παραμυθιά 50-59: Πέρασε από τη Ναύπακτο και έκλεισε θέση στους τελικούς η Παραμυθιά

Θέση στους τελικούς της Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ έκλεισε από σήμερα το βράδυ η Παραμυθιά που πέρασε από το ΔΑΚ Ναυπάκτου με 59-50 έκανε το 2-0 στη σειρά αποκλείοντας τον Π.Α.Σ. Ναυπάκτου και πλέον περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της.

Ένα ακόμα παιχνίδι στο οποίο η φοβερή δυάδα στα guard έκανε τη διαφορά με τον Κώστα Κρικώνη να έχει 18 και τον Κώστα Χάιδο 15. Δούρος με 15 ο μοναδικός διψήφιος της ομάδας του coach Σταθάτου.

Χαμηλό σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με τους φιλοξενούμενους να έχουν βραχεία κεφαλή με 12-11 στο 10΄. Η άμυνα της Παραμυθιάς συνέχισε να δίνει τον τόνο με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 29-21 υπέρ της ομάδας του Τάκη Παππά.

Οι "πράσινοι" δεν έχασαν την πρωτοκαθεδρία και στο τρίτο δεκάλεπτο (48-38 στο 30΄) φτάνοντας στο τελικό 59-50 και την πρόκριση στους τελικούς του πρωταθλήματος.