Δευτέρα 31 Ιανουαρίου 2022

Αίολος Αστακού-Β.Α.Ο. Άρτας 35-64: 7 σερί νίκες και φουλ για άνοδο ο Β.Α.Ο. Άρτας

Έχοντας συνολικά 4 διψήφιους παίκτες ο Β.Α.Ο. Άρτας κατέκτησε την 7η νίκη του στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ και μάλιστα 7η συνεχόμενη, με 64-35 επί του Αιόλου Αστακού.

Το δελτίο τύπου του Β.Α.Ο. Άρτας:

Άνετη νίκη για το ανδρικό μας τμήμα μέσα στον Αίολο Αστακού με 64-35!!

Το παιχνίδι είχε τελειώσει από το πρώτο κιόλας ημίχρονο με εκπληκτική άμυνα και  την ομάδα μας να προηγείται με 13-40!!

Και στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε η πολύ καλή εικόνα σε άμυνα και επίθεση κλείνοντας το 3ο δεκάλεπτο με 52-17!!

Συγχαρητήρια σε όλους για την πολλή καλή εικόνα και με την μέχρι τώρα πορεία της ομάδας που όπως και πέρυσι  (διακόπηκε το πρωτάθλημα όντας πρώτη) έτσι και φέτος ο στόχος τής είναι η απευθείας άνοδο στην Α κατηγορία.

Αίολος Αστακού-ΒΑΟ Άρτας 35-64

Δεκάλεπτα: 10-22, 3-18, 4-12, 18-14.

ΒΑΟ ΑΡΤΑΣ (Ασπρούδης): Φορτοτηρας Σ 10,Τσικος Α 8, Καρακώστας Ε 4, Σμύρης Α 2,Μαρής Α 2, Γείτονας Χ 12, Θεοδωρόπουλος Σ 11,Σιατης Κ 12 , Σμύρης Χ 4, Μοσιαλος Γ 2.