Δευτέρα 8 Νοεμβρίου 2021

Γ.Σ. Σοφάδων-Καναλάκι 79-72: Δεν έφτανε η vintage εμφάνιση του Μπαρτζώκα

Την 3η του ήττα σε ισάριθμους αγώνες γνώρισε χθες το απόγευμα το Καναλάκι καθώς δεν τα κατάφερε στην Καρδίτσα απέναντι στους Σοφάδες με το τελικό 79-72 να φέρνει τους Πρεβεζιάνους στην τελευταία θέση του 3ου ομίλου.

Η vintage εμφάνιση του Σπύρου Μπαρτζώκα δεν ήταν αρκετή για το σύνολο του Λευτέρη Τζομάκα. Ο ψηλός της ομάδας είχε 26 πόντους. 12 σημείωσε ο Σπύρος Πάνου και 11 ο Γιάννης Κασκάνης. Ζωϊτσκακος, Αναγνωστόπουλος και Δίκαρος με 22, 18 και 17 πόντους αντίστοιχα έκαναν μεγάλο παιχνίδι για τους νικητές.

Οι Πρεβεζιάνοι πραγματοποίησαν καλό ξεκίνημα στο παιχνίδι προηγούμενοι με 19-17 στο τέλος της πρώτης περιόδου. Οι παίκτες του coach Παππά εμφανίστηκαν τελείως διαφορετικοί στο δεύτερο δεκάλεπτο και με όπλο τους την καλή άμυνα κατάφεραν με επιμέρους 22-8 να έχουν διψήφιο προβάδισμα στο 20΄ (39-27).

Οι Θεσσαλοί διατήρησαν την πρωτοπορία και στην τρίτη περίοδο (59-52 στο 30΄) με το τελικό 79-72 να τους δίνει την 2η νίκη στη σεζόν. Το Καναλάκι θα ψάξει πλέον το πρώτο του θετικό αποτέλεσμα την επόμενη Κυριακή απέναντι στην ισχυρή Αγριά.

Τα δεκάλεπτα: 17-19, 39-27, 59-52, 79-72

Διαιτητές: Μπούγλος Ι., Σταμπουλής

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Δαουλάρης 8(1), Κυριακόπουλος 4, Ζωιτσάκος Χρ. 22(2), Παπαϊωάννου 5, Σιαμέτης, Ζωιτσάκος Τρ 3(1), Αναγνωστόπουλος 18(2), Μουταρέλος 2, Ντασιώτης, Δίκαρος 17(1).

Καναλάκι (Τζομάκας): Ματσάγγας 6, Ροντογιάννης 8(1), Κασκάνης 11(3), Χρήστου 3(1), Μπαρτζώκας 26, Κακιούζης, Δάσκαλος 6, Πάνου 12(2).