Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2020

Αχιλλέας Νεοχωρίου-Φιλοθέη Άρτας 79-33: Επιβλητική πρεμιέρα για τον Αχιλλέα Νεοχωρίου

Επιβλητική πρεμιέρα πραγματοποίησε ο Αχιλλέας Νεοχωρίου στον Α΄ όμιλο της Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ επικρατώντας της Φιλοθέης Άρτας με 79-33.

Το δελτίο τύπου του Αχιλλέα Νεοχωρίου:

Επιβλητική νίκη για τον Αχιλλέα Νεοχωρίου στην πρεμιέρα κόντρα στην Φιλοθέη Άρτας με 79-33. Οι παίκτες του κοουτς Χαλκιά δεν ξεκίνησαν και πολύ καλά το ματς αλλά οι δύο νέες προσθήκες Γάκης και Παππάς με συνεχόμενα τρίποντα στο πρώτο δεκάλεπτο έδειξαν με το καλημέρα την πρόθεση που είχαν να οδηγήσουν δηλαδή την νέα ομάδα τους σε μια εύκολη νίκη . Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 46-24. Η ομάδα του Νεοχωρίου  έπαιξε καταπληκτική άμυνα κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο καθώς δέχτηκαν μόνο 9 πόντους συνολικά σε 3ο και 4ο δεκάλεπτο. Το ευχάριστο είναι ότι ο κοουτς του Αχιλλέα είδε πολλούς παίκτες να συμμετέχουν στο σκοράρισμα με την τριπλέτα Γάκη 22(4), Παππά 13(3)και Θεοδώρου 10(2) να ξεχωρίζει.

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Χαλκιάς Θ.): Σκληβανίτης 8, Φούκας 4, Παπαχρήστος 9(1), Παππάς 13(3), Αρχιμανδρίτης 7, Θεοδώρου 10(2), Σιαπέρας, Σούτας 2, Γάκης 22(4), Χαλκιάς, Βάρδιας 4