Δευτέρα 15 Απριλίου 2019

"Καταιγίδα" το IBC (U 21) διεύρυνε το αήττητο!

Μία ακόμα επιβλητική εμφάνιση στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ ΕΣΚΑΒΔΕ πρόσθεσε το IBC (U 21) του Στέφανου Χαντζάρα, επικρατώντας εύκολα του ΠΑΣ Γιάννινα (U 21) με 83-34.
Αυτή ήταν η έβδομη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια και είχε πρωταγωνιστή τον Κακατσίδη που σταμάτησε στους 27, με τον Βάση να έχει 17, τον Πατραμάνη Α. 14 και τον Σφουγγάρη 12. Από τον ΠΑΣ Γιάννινα διακρίθηκε ο Σκούμπος με 20.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο ΠΑΣ ήταν ανταγωνιστικός, με τους φιλοξενούμενους όμως να έχουν προβάδισμα έξι πόντων (20-14 στο 10΄). Με +11 προηγήθηκαν οι παίκτες του Χαντζάρα στο πρώτο ημίχρονο (39-28) για να έρθει ένα καταιγιστικό τρίτο δεκάλεπτο όπου οι νεαροί του IBC έπαιξαν συγκλονιστική άμυνα "τρέχοντας" επιμέρους 24-4. Το σκορ στο 30΄ έγινε 63-32 και το IBC ουσιαστικά "καθάρισε" με τη νίκη. "Περίπατος" η τελευταία περίοδος, με τους φιλοξενούμενους με επιμέρους 20-2 να φτάνουν τελικά άνετα στο τελικό 83-34.

Τα δεκάλεπτα: 14-20, 28-39, 32-63, 34-83

Διαιτητές: Σωτηρόπουλος-Καλαμαράς

ΠΑΣ Γιάννινα U 21 (Μπάθας): Παδιός, Βαρδής 2, Μπόνιας, Φώτης 9, Τσομπανίδης, Νικόπουλος, Τσίνης, Σκούμπος 20(1), Γκλίναβος 2, Παλιόγλου 1

IBC U 21 (Χαντζάρας): Βάσης 17(2), Μπότσιος, Κακατσίδης 27(3), Μπαρτζώκας 2, Πατραμάνης Α. 14, Μαρτζούκος 4, Πατραμάνης Κ. 1, Σφουγγάρης 12, Ζάψας 6, Χήτας