Δευτέρα 11 Μαρτίου 2019

Ήττα για τους Μολοσοσούς στην Κέρκυρα, στόχος η 4η θέση στο τελευταίο παιχνίδι

Την ήττα με 68-67 γνώρισαν οι Μολοσσοί στην Κέρκυρα από τις Αλυκές, παραμένοντας στην 5η θέση της βαθμολογίας.
Ο Κώτσης με 25 ήταν ο κορυφαίος για την ομάδα του Μπακαλούμη, ενώ διψήφιοι ήταν οι Δρούγκας με 13, Ζαφειράκης με 11 και Νταφόπουλος με 10. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 13-11 στο 10΄, όμως οι Αλυκές κατάφεραν να βρίσκονται μπροστά στο ημίχρονο (29-28). Με πολύ καλή άμυνα οι Μολοσσοί έχτισαν μία καλή διαφορά στη λήξη της τρίτης περιόδου (47-39), όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο το 29-20 επιμέρους των γηπεδούχων έφερε την ήττα. Τελευταία αγωνιστική υποχρέωση για του Μολοσσούς το ερχόμενο Σάββατο απέναντι στον Γ.Σ. Άρτας "Άνω Πόλη", όπου με νίκη μπορούν να κατακτήσουν την 4η θέση καθώς η Παραμυθιά έχει το ρεπό της τη 18η αγωνιστική.

Τα δεκάλεπτα: 11-13, 29-28, 39-47, 68-67

Διαιτητές: Θώμος Β.-Θώμος Ορ.

Μολοσσοί (Μπακαλούμης): Πολύζος, Ζαφειράκης 11(1), Δρούγκας 13(1), Γρηγοριάδης 4, Τσιρώνης 2, Κώτσης 25(2), Νταφόπουλος 10, Παπαγερωργίου 2