Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2019

Σπουδαία νίκη ο Αίας Περιβλέπτου, ήττα στις λεπτομέρειες για Μολοσσούς

Μία νίκη και μία ήττα ήταν ο απολογισμός των γιαννιώτικων ομάδων στη 15η αγωνιστική της Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ.
Ο Αίας Περιβλέπτου σημείωσε μεγάλη νίκη απέναντι στην Παραμυθιά με 54-49, σφραγίζοντας την παραμονή στην κατηγορία. Οι Μολοσσοί έδωσαν μεγάλη μάχη στη Φιλιππιάδα απέναντι στον Α.Γ.Ο.Θεσπρωτικού, όμως τελικά λύγισαν, γνωρίζοντας την ήττα στις λεπτομέρειες με 76-74. Οι Μολοσσοί θα υποδεχτούν το Σάββατο τον Αίαντα Περιβλέπτου, σε τοπικό ντέρμπι.

Σπουδαία "διπλό" για την Πάργα στην Άρτα, απέναντι στον Γ.Σ. Άρτας "'Άνω Πόλη" με 80-72, ενώ οι Αλυκές Κέρκυρας κατέκτησαν την παρθενική τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώντας με 69-60 του Λούρου.

9. Αλυκές Κέρκυρας 14 (1-12)
*** Το σωματείο Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ έχει ποινή αφαίρεσης ενός (1)  βαθμού λόγω μη προσέλευσης σε αγώνα την αγων. περίοδο 2017 - 2018.