Τρίτη 18 Δεκεμβρίου 2018

Αήττητο στην κορυφή το Καναλάκι, ήττα για τον Αίαντα Περιβλέπτου

Συνεχίζει την ξέφρενη πορεία του με στόχο την άνοδο στην Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ το Καναλάκι, το οποίο επικράτησε εκτός έδρας στο ντέρμπι με την Πάργα με σκορ 77-67, παραμένοντας μόνο πρώτο στην κορυφή.
Ο Αίας Περιβλέπτου δεν τα κατάφερε απέναντι στον ισχυρό Α.Γ.Ο.Θεσπρωτικού, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 73-55. Η Παραμυθιά συνεχίζει να κατακτά νίκες. Αυτή τη φορά επικράτησε του Γ.Σ. Άρτας "Άνω Πόλη" με 65-59 και έφτασε τις πέντε στο φετινό πρωτάθλημα.

Τέλος το παιχνίδι των Μολοσσών με τις Αλυκές Κέρκυρας αναβλήθηκε και ακόμα δεν έχει οριστεί ημερομηνία για το πότε θα πραγματοποιηθεί.

9. Α.Ο. Αλυκών Κέρκυρας 6 (0-6)
*** Το σωματείο Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ έχει ποινή αφαίρεσης ενός (1)  βαθμού λόγω μη προσέλευσης σε αγώνα την αγων. περίοδο 2017 - 2018.

Στον Α΄ όμιλο ο ΦΙ.ΜΠΑ.Πήγασος πέτυχε σπουδαία εντός έδρας νίκη, απέναντι στον Αχιλλέα Νεοχωρίου με 76-53 και έπιασε στην κορυφή τον Άκτιο Απόλλωνα που είχε το ρεπό του. Μεγάλη νίκη και για την Α.Λ.Φ.Α. 93΄ (Β) με 45-42 απέναντι στον Π.Α.Σ. Ιωνικό 80΄.

9. Ηρακλής Μοναστηρακίου 6 (0-6)
*** Το σωματείο Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ(Β) έχει ποινή αφαίρεσης ενός (1)  βαθμού λόγω μη προσέλευσης σε αγώνα την αγων. περίοδο 2017 - 2018.