Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των δύο ομίλων της Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ

Η 3η αγωνιστική στον Β΄ όμιλο της Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ, εκτός από τη σπουδαία νίκη των Μολοσσών απέναντι στην Πάργα με 81-75, περιελάμβανε και άλλα ενδιαφέροντα παιχνίδια.

Ο Αίας Περιβλέπτου, δεν τα κατάφερε απέναντι στο δυνατό και αήττητο Καναλάκι, γνωρίζοντας την ήττα με 69-46. Η Παραμυθιά, κέρδισε με μεγάλη άνεση τον Λούρο με 94-60 , κατακτώντας την πρώτη της φετινή νίκη.

9. Α.Ο. Αλυκών Κέρκυρας 2 (0-2)
*** Το σωματείο Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ έχει ποινή αφαίρεσης ενός (1)  βαθμού λόγω μη προσέλευσης σε αγώνα την αγων. περίοδο 2017 - 2018.

Στον Α΄ όμιλο της Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ, Άκτιος Απόλλων και Π.Α.Σ. Ιωνικός 80΄ συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους έχοντας κάνει το 3Χ3. Ο μεν Άκτιος Απόλλων, επικράτησε με μεγάλη άνεση εκτός έδρας της Γ.Ε.Αγρινίου(Β), με σκορ 73-40. Ο Π.Α.Σ. Ιωνικός 80΄ πέρασε από την έδρα του Ηρακλή Μοναστηρακίου με 54-39.

9. Α.Λ.Φ.Α. 93΄(Β) 2 (0-2)
*** Το σωματείο Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ(Β) έχει ποινή αφαίρεσης ενός (1)  βαθμού λόγω μη προσέλευσης σε αγώνα την αγων. περίοδο 2017 - 2018.