Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2018

Προελαύνουν Καναλάκι και Άκτιος Απόλλων στους δύο ομίλους της Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ

Οι Μολοσσοί δεν τα κατάφεραν εντός έδρας απέναντι στην Παραμυθιά, γνωρίζοντας την ήττα με 52-50. Αντίθετα ο Αίας Περιβλέπτου, κατέκτησε την πρώτη του φετινή νίκη απέναντι στον Λούρο, με 71-58.

Ο κυρίαρχος στο Β΄ όμιλο είναι το Καναλάκι, που έχοντας πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, δείχνει το πρώτο φαβορί για άνοδο στην Α΄ ΕΣΚΑΒΔΕ. Αυτή τη φορά, πέρασε σαν σίφουνας από την Άρτα, νικώντας με 81-49 τον Γ.Σ. Άρτας "Άνω Πόλη".

9. Α.Ο. Αλυκών Κέρκυρας 4 (0-4)
*** Το σωματείο Α.Σ. ΜΟΛΟΣΣΩΝ έχει ποινή αφαίρεσης ενός (1)  βαθμού λόγω μη προσέλευσης σε αγώνα την αγων. περίοδο 2017 - 2018.

Στον Α΄ όμιλο, ο Άκτιος Απόλλων συνεχίζει να πραγματοποιεί εντυπωσιακές εμφανίσεις. Για την 5η αγωνιστική, πέρασε με χαρακτηριστική άνεση από την έδρα του Ηρακλή Μοναστηρακίου με σκορ 82-54. Όπως αναμένονταν, μεγάλο ντέρμπι πραγματοποιήθηκε ανάμεσα στον Π.Α.Σ. Ιωνικό 80΄ και τον Αχιλλέα Νεοχωρίου, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 54-52, συνεχίζοντας μόνοι στη 2η θέση.

9. Ηρακλής Μοναστηρακίου 3 (0-3)
*** Το σωματείο Γ.Ε. ΑΓΡΙΝΙΟΥ(Β) έχει ποινή αφαίρεσης ενός (1)  βαθμού λόγω μη προσέλευσης σε αγώνα την αγων. περίοδο 2017 - 2018.