Κυριακή 11 Μαρτίου 2018

Έδειξε ανταγωνιστικό πρόσωπο στην Κέρκυρα, αλλά ηττήθηκε ο ΑΓΣΙ

Την ήττα με σκορ 78-68 γνώρισε η ομάδα του Τσουκανέλη στην Κέρκυρα από τον δεύτερο της βαθμολογίας Φαίακα Κέρκυρας.
Μετά το κακό ξεκίνημα που είχε στο πρώτο δεκάλεπτο, όπου και έμεινε πίσω στο σκορ με 21-11, ο ΑΓΣΙ στη δεύτερη περίοδο με επιμέρους σκορ 21-17 μείωσε στους έξι πόντους τη διαφορά, με τις ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με το σκορ στο 38-32 υπέρ των γηπεδούχων. Στην τρίτη περίοδο η εξέλιξη του παιχνιδιού κινήθηκε στα ίδια επίπεδα με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν από 21 πόντους αντίστοιχα. Τελικά η υπόθεση νίκη κρίθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να σημειώνουν 21 πόντους και να δέχονται 15, παίρνοντας έτσι το ροζ φύλλο.
Με σημαντικές απουσίες παρατάχθηκαν οι Γιαννιώτες, καθώς ο κόουτς Τσουκανέλης δεν είχε στη διάθεσή του τους Ζαμπέτη, Φίλιο και Εξαρχόπουλο, απουσίες που σίγουρα έκαναν πολύ δύσκολο το έργο της ομάδας.

Τα δεκάλεπτα: 21-11,38-32,59-53,78-68